Уміщено тематичний зміст лекцій, плани семінарських занять, список літератури, питання модульного контролю. Дотримуючись принципу вільного вибору навчальних курсів, до вказівок включено тематичний план курсу "Миколаївщина і Північне Причорномор’я в історії України". Вказівки орієнтують студентів у процесі самостійного та індивідуального оволодіння навчальним матеріалом, їх слід використовувати разом з рекомендованою літературою. Призначено для самостійної та індивідуальної підготовки студентів стаціонарної форми навчання негуманітарного вищого навчального закладу.

Бобіна, О. В. Методичні вказівки для самостійної роботи з дисципліни "Історія України" (українською та англійською мовами) / О. В. Бобіна. – Миколаїв : НУК, 2019. – 76 с.