Навчальні посібники та підручники (МТМ)

Збірник лабораторних робіт з дисципліни "Матеріалознавство"
    (2011) Дубовий, Олександр Миколайович; Лебедєва, Наталія Юріївна; Торубарова, Світлана Миколаївна
    Подано загальні теоретичні відомості, порядок виконання робіт, перелік контрольних запитань до лабораторних робіт з дисципліни "Матеріалознавство". Призначено для студентів денної форми навчання за спеціальностями "Композиційні та порошкові матеріали, покриття", "Технологія та устаткування зварювання", "Конструювання і виготовлення виробів з композиційних матеріалів", а також для студентів інших технічних спеціальностей.
    Технологія напилення покриттів
    (2007) Дубовий, Олександр Миколайович; Степанчук, Анатолій Миколайович
    У підручнику розглянуто процеси газотермічного та вакуумно-конденсаційного напилення покриттів. Висвітлено загальні питання технології та основні організаційно-технологічні завдання проектування виробництва напилених покриттів. Розглянуто наукові аспекти та проблеми розвитку процесів напилення покриттів. Підручник призначений для студентів і може бути корисним інженерно-технічним працівникам, які займаються розробленням і застосуванням напилених покриттів.
    Інженерне матеріалознавство
    (2009) Дубовий, Олександр Миколайович; Казимиренко, Юлія Олексіївна; Лебедєва, Наталія Юріївна; Самохін, Сергій Михайлович
    Наведено сучасні уявлення про взаємозв'язок електронної будови та структури матеріалів з їх складом і властивостями. Висвітлено інженерію матеріалів, яка розкриває можливості синтезу і використання фундаментальних і дослідних знань у матеріалознавстві. Розглянуто структурні і фазові перетворення в сталях під час зварювання. Подано основи наноструктурного матеріалознавства. Детально розглянуто спеціальні сталі та сплави, кольорові метали та сплави, неметалеві матеріали. Особливу увагу приділено матеріалам, які застосовуються в судновому корпусо- та машинобудуванні. Підручник призначений для студентів вищих навчальних закладів інженерних напрямів підготовки і може бути корисним науково-педагогічним та інженерно-технічним працівникам.