Монографії (ЕСЕУтаТЕ)

Енергетика: історія, сучасність і майбутнє. Від вогню та води до електрики
    (2013) Бондаренко В. І.; Варламов Г. Б.; Подгуренко В. С.; та ін.
    Видання «Енергетика: історія, сучасність і майбутнє. Розвиток теплоенергетики та гідроенергетики» являє собою розлогий, всеохоплюючий виклад одержання і використання енергії людиною від давнини до наших днів. У першій книзі видання «Від вогню та води до електрики» висвітлено передумови використання вогню та води людиною, характеризується викопне паливо (вугілля, нафта, газ, уран) як джерело енергії. Наведено відомості про їх відкриття і походження, фізичні та хімічні властивості, класифікацію, історію та напрямки використання, географію родовищ і видобування, у тому числі в Україні. Для працівників енергетичної сфери, державних службовців, вчених, викладачів, студентів і школярів, усіх тих, хто цікавиться природничо-науковими, економічними, соціальними, організаційними та іншими питаннями виробництва енергії, енергоспоживання, енергозбереження, охорони навколишнього середовища.
    (2013) Базеєв Є. Т.; Білека Б. Д.; Подгуренко В. С.; та ін.
    Видання «Енергетика: історія, сучасність і майбутнє. Розвиток теплоенергетики та гідроенергетики» являє собою розлогий, всеохоплюючий виклад одержання і використання енергії людиною від давнини до наших днів. У третій книзі видання висвітлюються сучасний стан та перспективи розвитку теплоенергетики та гідроенергетики, основи теорії теплових та гідроелектростанцій, їх основні типи, а також типи котлів, парових, газових та гідравлічних турбін, систем теплопостачання, ефективне використання гідроенергетичних ресурсів й комплексне розв’язання проблем водопостачання, зрошення, захист від повеней та інше. Для працівників енергетичної сфери, державних службовців, вчених, викладачів, студентів і школярів, усіх тих, хто цікавиться природничо-науковими, економічними, соціальними, організаційними та іншими питаннями виробництва енергії, енергоспоживання, енергозбереження, охорони навколишнього середовища.
    Термохімічні технології для енергетичних модулів плавучих об'єктів нафтогазовидобутку та суден-газовозів
    (2020) Чередніченко, О. К.; Сербін, С. І.
    У монографії розглянуто шляхи підвищення ефективності та екологічності енергетичних комплексів високотехнологічних суден і плавучих об'єктів нафтогазовидобутку. Наведено результати дослідження процесів термохімічної обробки палива, запропоновано концептуальну математичну модель енергетичного модуля з термохімічною системою. Визначено основні фізико-хімічні закономірності термохімічного енергоперетворення шляхом утилізації вторинних енергоресурсів суднових теплових двигунів. Розглянуто питання низькоемісійного спалювання модифікованих термохімічних продуктів в камерах згоряння теплових двигунів газотурбінних та комбінованих енергетичних модулів.