Богуш, В. Л.
Getmantsev, S. V.
Kuvaldina, O. V.
Chumak, M. Yu.

Проводилось дослідження функціонального стану учнів Вищого училища фізичної культури, віком 15–16 років, загальною кількістю 72 особи, що спеціалізуються в академічному веслуванні, велоспорті та гандболі. Тестування проводилося за розробленою нами методикою вимірювання ефекту тренувальної дії, що моделює певною мірою умови тренувальної та змагальної діяльності, а також вивчалися сенсомоторні реакції на звуковий і світловий подразники, швидкість повітряного потоку на вдиху і видиху, точність м’язового зусилля. У спортивній діяльності під час формування специфічної рухової навички визначався функціональний стан організму, зміни моторних реакцій і психофізіологічних функцій. На підставі результатів дослідження функціональної підготовленості спортсменів була запропонована методика для якісного відбору за певним видом спорту, а також для вдосконалення тренувального процесу.

Показатели функционального состояния спортсменов 15–16 лет в различных видах спорта / В. Л. Богуш, С. В. Гетманцев, О. В. Кувалдина, М. Ю. Чумак // Вісн. ЧНПУ. Сер. Педагогічні науки. Фізичне виховання і спорт. – Чернігів : ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка, 2018. – Вип. 152, т. 1. – С. 140–147.

функціональний стан, академічне веслування, велоспорт, гандбол, functional state, academic rowing, cycling and handball