Випускна кваліфікаційна робота/проєкт (дипломна робота/проєкт) – це самостійне теоретико-прикладне дослідження, що виконується здобувачем вищої освіти за завершальному етапі навчання за освітнім ступенем. Випускна кваліфікаційна робота – кваліфікаційне самостійне дослідження, що виконує студент при завершенні навчання за освітньою програмою; призначене для об’єктивної оцінки ступеня сформованості компетентностей в медіа сфері, які закріплені у стандартах вищої освіти відповідного освітнього ступеня, містить висновки та пропозиції за результатами аналітичних і експериментальних досліджень, направлені на вирішення актуальної науково-практичної/суспільно важливої проблеми. Випускний кваліфікаційний проєкт – кваліфікаційне самостійне дослідження, що виконує студент при завершенні навчання за освітньою програмою; призначене для об’єктивної оцінки ступеня сформованості компетентностей в медіа сфері, які закріплені у стандартах вищої освіти відповідного освітнього ступеня, та містить економічне/управлінське рішення, необхідне для реалізації проєкту на основі застосування економічних рішень (розрахунків)/програмних інформаційних продуктів тощо.

Методичні рекомендації до написання та захисту випускної кваліфікаційної роботи за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова / О. С. Спанатій, Т. М. Костирко, Я. Л. Гаврилова, О. В. Гінкевич. – Миколаїв : НУК, 2023. – 29 с.

випускна кваліфікаційна робота, випускний кваліфікаційний проєкт, бакалаврська робота, медіасфера, аналітичне дослідження, експериментальне дослідження, науково-практична діяльність