Наведено системи організації і розподілу навчального часу за спеціальностями для денної та заочної форм навчання, тематику лекційних занять, методичні рекомендації щодо підготовки до практичних занять і плани практичних занять, завдання для самостійної роботи, системи поточного та підсумкового контролю знань; для студентів заочної форми навчання – систему форм і змісту самостійної роботи; список рекомендованої літератури. Призначено для студентів першого курсу денної та заочної форм навчання, що навчаються за спеціальностями 135 "Суднобудування", 131 "Прикладна механіка", 121 "Інженерія програмного забезпечення", 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", 142 "Енергетичне машинобудування", 051 "Економіка", 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність".

Коновалова, Г. В. Методичні вказівки та матеріали для самостійної роботи і контролю знань студентів з дисципліни "Історія України" / Г. В. Коновалова. – Миколаїв : НУК, 2018. – 91 с.