Гавриленко, Наталія Вікторівна
Буга, Наталья Юрьевна
Черешня, Виктор Николаевич

Західноукраїнський національний університет

У статті досліджено теоретичні та практичні аспекти поняття «податкова оптимізація» як комплексу заходів, що припускають дотримання балансу допустимого рівня податкового навантаження і утримання податкових ризиків у граничних межах, спрямованих на раціоналізацію податків. Запропоновано авторський підхід до оцінювання податкового навантаження, який надає можливість отримати більш повне уявлення про абсолютний та відносний рівень показника податкового навантаження на суб’єктів господарювання. Метою зазначеної методики є регулювання оподаткування таким чином, щоб у ході реалізації процедур податкового планування, контролю і регулювання значення показника податкового навантаження знаходилося в межах «податкового коридору». Виявлено, що ефективним засобом збільшення прибутковості є не механічне скорочення податків, а побудова ефективної системи управління підприємством і прийняття таких фінансових рішень, які дозволять зробити оптимальною всю структуру бізнесу.

Гавриленко, Н. В. Оцінювання податкового навантаження підприємств малого бізнесу в межах "податкового коридору" / Н. В. Гавриленко, Н. Ю. Буга, В. М. Черешня // Економічний аналіз : зб. наук. праць. – Тернопіль : Видавничо-поліграфічний центр Тернопільського національного економічного університету "Економічна думка", 2013. – Том 14, №1. – С. 200–206.

малий бізнес, податкове навантаження, методичний підхід, податковий коридор, small business tax burden, methodical approach, the tax corridor, малый бизнес, налоговая нагрузка, методический подход, налоговый коридор

GAVRYLENKO, Natalia Viktorivna; BUGA, Natalia Yuriivna; CHERESHNIA, Viktor Mykolayovych. Оцінювання податкового навантаження підприємств малого бізнесу в межах «податкового коридору». Економічний аналіз, [S.l.], v. 14, n. 1, p. 200-206, жов. 2013. ISSN 2219-4649. Доступно за адресою: <https://www.econa.org.ua/index.php/econa/article/view/183>. Дата доступу: 13 кві. 2021

Зібрання