Зайва О. В. ''Управління змінами в контексті основних ризиків діяльності органу місцевого самоврядування'' Кваліфікаційна робота на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістр за спеціальністю 073 ''Менеджмент'' – Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, Миколаїв, 2022. Кваліфікаційна робота присвячена проблемам теоретичних, методичних і прикладних аспектів управління змінами в контексті основних ризиків діяльності органу місцевого самоврядування. У роботі здійснено діагностику організаційно-функціональної системи Прибужанівської сільської ради, проаналізовано основні ризики діяльності органу місцевого самоврядування та оцінено ефективність управління змінами в досліджуваній організації. Окреслено напрями змін в Прибужанівській сільській раді як реакцію на ризики діяльності в сучасних умовах: підвищення гнучкості та адаптивності; використання технологій; покращення комунікацій з громадськістю; забезпечення кібербезпеки; підвищення ефективності управління ризиками; сприяння стійкості та стабільності; забезпечення етичного та відповідальногоуправління. Проаналізувавши існуючу Стратегію розвитку Прибужанівської сільської ради та взявши до уваги сучасний стан економічного та соціального розвитку держави, запропоновано певний перелік пропозицій щодо стратегічного управління змінами в діяльності досліджуваного органу публічної влади: забезпечення повноцінного навчального процесу в закладах освіти в умовах воєнного стану, а саме: організація змішаної форми навчання; забезпечення школярів зі статусом ВПО необхідними предметами шкільного приладдя; забезпечення якісного доступу до мережі Інтернет для закладів освіти та для учнів під час дистанційного навчання; забезпечення роботи позашкільної освіти, залучення дітей зі статусом ВПО до відвідування гуртків та секцій; забезпечення якісного доступу до мережі Інтернет для закладів культури; створення умов для безперешкодного отримання медичної допомоги внутрішньо переміщеними особами; проведення дослідження стану трудових ресурсів в громаді з урахуванням розміщених на території сільради внутрішньопереміщених осіб; сприяння підвищенню обізнаності та кваліфікації існуючихта майбутніх підприємців та сільгоспвиробників, в тому числі серед внутрішньо переміщених осіб.

Зайва, О. В. Управління змінами в контексті основних ризиків діяльності органу місцевого самоврядування = Change management in the context of the mainrisks of local government activities : магістерська робота ; спец. 073 ''Менеджмент'' / О. В. Зайва ; наук. кер. М. В. Волосюк. – Миколаїв : НУК, 2022. – 92 с.

орган місцевого самоврядування, управління змінами, ризики, етичне та відповідальне управління, 073 ''Менеджмент'', local government, change management, risks, ethical and responsible management