Степаненко, Ангеліна Богданівна
Stepanenko, Anhelina Bohdanivna

Кваліфікаційна робота на здобуття освітнього рівня магістра зі спеціальності 152 – «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка». Спеціалізація – «Програмні та інформаційні системи». Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова. Миколаїв, 2020 р. Обсяг роботи: 110 стор., 13 табл., 20 рис., 37 використаних джерел, 5 додатків. Актуальність теми роботи: необхідність підвищення достовірності оцінювання часу відновлення працездатності обладнання зв’язку, яке працює за технологією RadioEthernet. Мета та завдання дослідження: підвищення достовірності оцінювання часу відновлення працездатності обладнання зв’язку, яке працює за технологією RadioEthernet, за допомогою нелінійного рівняння регресії. Об’єкт дослідження: процес оцінювання часу відновлення працездатності обладнання зв’язку, яке працює за технологією RadioEthernet. Предмет дослідження: однофакторне нелінійне рівняння регресії для оцінювання часу відновлення працездатності обладнання зв’язку, яке працює за технологією RadioEthernet. Методи дослідження: методи теорії надійності, теорії ймовірностей та математичної статистики, математичного моделювання, регресійного аналізу, об’єктно-орієнтованого програмування. Наукова новизна одержаних результатів: удосконалення однофакторного нелінійного рівняння регресії для оцінювання часу відновлення працездатності обладнання зв’язку, яке працює за технологією RadioEthernet, за рахунок використання нормалізуючого перетворення на основі натурального логарифму, що дозволило підвищити достовірність оцінювання часу відновлення працездатності обладнання зв’язку, яке працює за технологією RadioEthernet, в порівнянні з існуючим рівнянням регресії. Практичне значення одержаних результатів: програма для оцінювання часу відновлення працездатності обладнання зв’язку, яке працює за технологією RadioEthernet. Апробація результатів досліджень: результати досліджень пройшли апробацію на ІІІ Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції студентів, аспірантів та молодих вчених за тематикою «Сучасні комп’ютерні системи та мережі в управлінні» (м. Херсон, 30 листопада 2020 року). Публікації: результати роботи викладено у 1 науковій праці – тезах конференції.

Степаненко, А. Б. Удосконалення рівняння регресії для оцінювання часу відновлення працездатності обладнання зв’язку, яке працює за технологією RadioEthernet, та розбробка програми для його реалізації = Improving the regression equation for estimation of restore functionality time of the communication equipment that works on RadioEthernet technology and developing the software for its implementation : магістерська робота ; спец. 152 “Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка“ / А. Б. Степаненко ; наук. кер. І. В. Устенко. – Миколаїв : НУК, 2020. – 111 с.

однофакторне нелінійне рівняння регресії, нормалізуюче перетворення, час відновлення працездатності, обладнання зв’язку, RadioEthernet, 152 “Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка“, univariate non-linear regression equation, normalizing transformation, restore functionality time, communication equipment, RadioEthernet