Пушкін, Олександр Сергійович
Pushkin, Oleksandr Serhiiovych

Кваліфікаційна робота на здобуття освітнього рівня магістра зі спеціальності 121 – «Інженерія програмного забезпечення». Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова. Миколаїв, 2020 р. Обсяг роботи: 104 стор., 14 табл., 19 рис., 29 використаних джерел, 5 додатків. Актуальність теми роботи: підвищення достовірності оцінювання кількості дефектів ПЗ в залежності від його розміру є важливим завданням, яке потребує удосконалення існуючої регресійної моделі, оскільки існуючі апріорні моделі є або недостовірними або не досить точними. Мета та завдання дослідження: підвищення достовірності оцінювання кількості дефектів ПЗ в залежності від його розміру. Об’єкт дослідження: процес оцінювання кількісті дефектів ПЗ. Предмет дослідження: однофакторна регресійна модель для оцінювання кількості дефектів ПЗ. Методи дослідження: методи теорії ймовірностей та математичної статистики, математичного моделювання, регресійного аналізу, об’єктноорієнтованого програмування. Наукова новизна одержаних результатів: удосконалено однофакторну регресійну модель для оцінювання кількості дефектів ПЗ за рахунок використання нормалізуючого перетворення на основі десяткового логарифму, що дає змогу отримати більш точну оцінку кількості дефектів ПЗ в порівнянні з існуючими моделями. Практичне значення одержаних результатів: програма для оцінювання кількості дефектів ПЗ. Апробація результатів досліджень: основні положення і результати досліджень, викладені у кваліфікаційній роботі, пройшли апробацію на ІІІ Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції студентів, аспірантів та молодих вчених за тематикою «Сучасні комп’ютерні системи та мережі в управлінні» (м. Херсон, 30 листопада 2020 р.). Публікації: основні результати кваліфікаційної роботи викладено у 1 науковій праці – матеріалах конференції.

Пушкін, О. С. Удосконалення однофакторної регресійної моделі для оцінювання кількості дефектів програмного забезпечення та розробка програми для її реалізації = Improvement of the univariate regression model for estimating the number of software defects and developing the software for its implementation : магістерська робота ; спец. 121 “Інженерія програмного забезпечення“ / О. С. Пушкін ; наук. кер. Л. М. Макарова. – Миколаїв : НУК, 2020. – 105 с.

регресійна модель, нелінійна регресія, нормалізуюче перетворення, кількість дефектів ПЗ, достовірність оцінювання, 121 “Інженерія програмного забезпечення“, regression model, nonlinear regression, normalizing transformation, the number of software defects, reliability of estimating