Магістерські роботи (ПЕЕТ)

У зібранні розміщено магістерські дисертації на здобуття ступеня магістра

Автоматизована система передачі клієнтських повідомлень через мобільну мережу для оператора контакт-центру
    (2021) Кубко, С. Ю.; Kubko, S. Y.; Ушкаренко О. О.
    Анотація. Дипломний проект складається з вступу, 4 розділів, 1 додатку та переліку використаної літератури, представлено на 103 сторінках, містить 49 рисунків та 9 таблиць. В дипломному проекті проводиться розробка програмних засобів для автоматизації роботи оператора CALL-центру. Проведено аналіз існуючих типів систем управління базами даних, дослідження і порівняння GSM-радіомодемів. Розроблено інтерфейс програмних засобів, виконано практичну реалізацію програмного забезпечення для автоматизації процесу сповіщення клієнтів CALL-центру по мережі мобільного зв‘язку. Проведено налагодження та тестування програмного забезпечення, який підтвердив коректність роботи програмної частини проекту. Розроблено алгоритми та написане відповідне програмне забезпечення для комп‘ютера. У рамках дипломного проекту розглянуті питання охорони праці.
    Впровадження скремблювання інформації в канал передачі даних на базі двох платформ ADALM–PLUTO SDR
    (2020) Дідук, О. А.; Іхсанов Ш. М.
    У теоретичній частині роботи проведено огляд існуючого на кафедрі ПЕЕТ каналу передачі даних з використанням двох платформ PLUTO-SDR. Дано короткий опис платформи PLUTO-SDR, детально розглянута програмна реалізація каналу передачі даних і наведені дані з експериментальної оцінки характеристик різних блоків. Другий розділ присвячений викладу теоретичних основ скремблювання. Розглянуто різні види скремблерів, наведено їх класифікацію та програмну реалізацію двох видів скремблювання. У третьому розділі детально розглянуті необхідні доопрацювання програми для передавального і приймального Pluto для впровадження скремблера в реальний канал передачі даних. Наведено експериментальну оцінку впливу скремблювання на передачу даних. Розроблено заходи з охорони праці та охорони навколишнього середовища.
    Реалізація каналу передачі даних на базі двох платформ ADALMPLUTO SDR з використанням модуляції 16APSK
    (2020) Рєпін, І. І.; Іхсанов Ш. М.
    У теоретичній частині роботи проведено огляд існуючого на кафедрі ПЕЕТ каналу передачі даних з використанням двох платформ PLUTO-SDR. Дано короткий опис платформи PLUTO-SDR, детально розглянута програмна реалізація каналу передачі даних і наведені дані по експериментальній оцінці характеристик різних блоків. Другий розділ присвячений викладу теоретичних основ модуляції APSK. Розглянуто модуляція APSK для стандарту режиму DVB-S2 з об'ємом алфавіту 8, 16, 32, 64, 128 та 256. У третьому розділі детально розглянуті необхідні доопрацювання програми для передавального і приймального Pluto для впровадження модуляції APSK в реальний канал передачі даних. У Matlab реалізована модель каналу передачі даних, на якій відпрацьована власна функція синхронізації фази, ефективно працююча також в реальному каналі передачі даних. Проведено аналіз отриманих експериментальних даних. Розроблено заходи з охорони праці та охорони навколишнього середовища.
    Дослідження дальності виявлення приймачем RTL-SDR сигналів ADS-B повітряних суден при використанні різноманітних антенних систем
    (2020) Свердлик, К. В.; Іхсанов Ш. М.
    У теоретичній частині роботи проведено огляд технології ADS-B, яка забезпечує формування та передачу повідомлень про параметри польоту повітряного судна, а також прийом цих повідомлень наземними службами з метою забезпечення безпеки польотів. Розглянуто можливості технології та загальні принципи роботи. У другому розділі розглянута загальна інформація про методи передачі повідомлень повітряними судами, їх структура, а також алгоритм виділення сигналів ADS-B з квадратурної інформації приймача. У третьому розділі наведено короткий огляд антенних систем і їх основних характеристик. У четвертому розділі описані результати прийому сигналів ADS-B на три види антен (коротка і довга штирові антени і антена «патч»). Показано, що використання антен розглянутих трьох видів практично еквівалентні і забезпечують прийом сигналів ADS-B з відстані до 100 км при розташуванні в приміщенні (4 поверх). У цьому ж розділі наведені дані про експерименти на кафедрі ПЕЕТ з спрямованої антеною і характеристики літакової станції прийому сигналів ADS-B на базі апаратно-програмного забезпечення сайту FlightАware. Розроблено заходи з охорони праці та охорони навколишнього середовища.