Навчально-методичні матеріали (ТПС)

Волны в областях с подвижными проницаемыми границами. Вопросы управления
    (2015) Крутиков, В. С.; Krutikov, V. S.
    Около трех столетий, с момента создания волнового уравнения, перед математической физикой стоят проблемы решения нелинейных задач, описываемых уравнениями в частных производных, сложнейшая из которых – проблема подвижных границ. Предложен и разработан нетрадиционный, авторский, подход решения проблем подвижных проницаемых границ – это методы обратных задач с учетом взаимодействия нелинейных аргументов. Метод позволил сделать качественный шаг вперед, перейти от познания волновых процессов к более сложному и важному процессу управления волновыми явлениями. Определены функции управления волновыми процессами в областях с подвижными проницаемыми, подвижными излучающими границами
    Методичні вказівки до практичних занять з дисципліни "Основи проектування суден"
    (2005) Бондаренко, Олександр Валентинович; Кротов, Олександр Іванович; Сорокін, Віталій Ілліч
    У вказівках викладено методику складання і розв'язання рівнянь маси судна, вибору співвідношень головних розмірів і коефіцієнтів повноти форми корпусу, розрахунку головних розмірів вантажомісткості й удиферентування судна, розрахунку мінімально допустимої висоти надводного борту і розрахунку основних техніко-експлуатаційних характеристик судна. Призначені для студентів, що навчаються за освітньо-професійними програмами бакалаврів зі спеціальності "Кораблі та океанотехніка".
    Збірник лабораторних робіт з дослідження ходовості судна на тихій воді
    (2007) Нєкрасов, Валерій Олександрович; Забурдаєв, Лев Володимирович
    Подано опис і методики виконання лабораторних робіт з курсу "Теорія корабля (ходовість і керованість)". Призначено для студентів спеціальності 8.100201 "Кораблі та океанотехніка" денної та заочної форм навчання.
    Курсове і дипломне проектування транспортних суден: Ч.1. Методика і загальні вимоги
    (2009) Кротов, Олександр Іванович; Ільїн, Сергій Федорович; Клева, Яна Анатоліївна
    У першій частині методичних вказівок пояснюються основні теоретичні і методологічні питання дисципліни "Проектування суден", які допоможуть студентам спеціальності "Кораблі і океанотехніка" у виконанні курсових та дипломних проектів транспортних суден. Наводяться також загальні вимоги до проектованих суден, визначається структура і послідовність розробки розрахункової частини проектів. Методичні вказівки викладено українською і російською мовами. За характером поданого матеріалу та послідовністю викладення методичні вказівки призначаються передусім для студентів кораблебудівних факультетів технічних вищих навчальних закладів, але вони можуть бути корисними також студентам інших спеціальностей.
    Збірник лабораторних робіт з дослідження плавучості, остійності та непотоплюваності судна на тихій воді
    (2007) Нєкрасов, Валерій Олександрович
    Подано опис і методику самостійного виконання лабораторних робіт з розділу "Статика корабля" курсу "Теорія корабля". Для забезпечення самостійності виконання лабораторних робіт в описі кожної з них містяться відповідні теоретичні відомості, перелік необхідного устаткування, інструкції для роботи з ним, наведено послідовність виконання роботи та контрольні питання до неї. Призначено для студентів спеціальностей кораблебудівного профілю.