Статті. Кафедра дизайну

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 46
  • Документ
    Використання виробів зі скла в оздобленні мінімалістичного інтер’єру
    (Іліон, 2024) Сергієнко О. М.; Кульчинська В. А.; Serhiienko O. M.; Kulchinska V. A.
    В науковій роботі розглядається та аналізується використання прозорих матеріалів у оздобленні мінімалістичних інтер’єрів. Виявлено вплив прозорих елементів у приміщеннях на загальне сприйняття сучасного інтер’єру людиною.
  • Документ
    Фотографія як засіб сюжетної організації літературного твору
    (Іліон, 2024) Сергієнко О. М.; Толкушкіна А.; Serhiienko O. M.; Tolkushkina А.
    В роботі розглядається взаємозв’язок фотоекфрасиса та художнього образу у літературному тексті. Їх вплив на сприйняття художнього тексту і сюжетну структуру твору.
  • Документ
    Творчі студентські виставки в контексті формування навичок студентів-дизайнерів
    (Іліон, 2024) Портнов Д.; Кульчинська В.; Portnov D.; Kulchynska V.
    Розглянуто причини проведення творчих студентських виставок. Проаналізовано вплив виставок на формування професійних навичок майбутніх дизайнерів. Обґрунтована важливість проведення таких заходів для творчого вдосконалення.
  • Документ
    Вплив просторового макетування на естетичні та функціональні аспекти дизайну інтер’єру
    (Іліон, 2024) Матійко О. В.; Куприяненко А. О.; Matiiko O. V.; Kupryianenko A. O.
    У даній статті проаналізовано вплив просторового макетування на естетичні та функціональні аспекти дизайну інтер’єру. Розглянуто ключові принципи планування, пропорційності та формотворення, взаємозв’язки між естетикою і функціональністю, а також, їх вплив на комфорт і психологічний стан користувачів. Актуальність даної роботи зумовлена постійними змінами у вимогах до житлових і комерційних просторів. У сучасному світі, де значення психологічного комфорту та естетики зростає, важливо вивчати, як просторова модель може зробити кращим якість життя користувачів.
  • Документ
    Концептуальна модель бренд-дизайну в умовах цифрової конкуренції
    (Іліон, 2024) Матійко Н. О.; Дюміна К. М.; Matiiko N. O.; Diumina K. M.
    Сьогодні бренди змушені конкурувати за увагу аудиторії в умовах перенасиченого цифрового простору. Візуальна ідентичність стає ключовим інструментом формування впізнаваності та диференціації торгових марок в соціальних медіа. Розробка концептуальної моделі бренд-дизайну, що забезпечує високий ступінь індивідуальності та емоційної привабливості, є важливим завданням для сучасного брендингу. Метою статті є визначення концептуальної моделі бренд-дизайну, спрямованої на створення унікальної візуальної ідентичності бренду в соціальних мережах. Розглянуто етапи реалізації концептуальної схеми у віртуальному просторі.
  • Документ
    Інтеграція конкурсів з дизайну в навчальний процес
    (Іліон, 2024) Данильченко Н. В.; Гавловська Д.; Danylchenko N.; Havlovska D.
    Обґрунтована важливість проведення творчих конкурсів для студентів-дизайнерів. На прикладі конкурсів, проведених кафедрою дизайну в останні роки, показано зацікавленість студентів в подібних заходах, їх мотивація та результати участі.
  • Документ
    Основні етапи при проєктуванні елементів дитячого майданчика
    (Іліон, 2024) Чигінцев С. І.; Чигінцева О. В.; Chigintsev C. I.; Сhigintseva O. V.
    Процес проєктування та аналіз можливого споживача на прикладі дитячого ігрового майданчика.
  • Документ
    Особливості викладання художнього циклу дисциплін кафедри дизайну в період військового часу
    (2023) Матійко О. В.; Оліфірова М.; Matiiko O. V.; Olifirova M.
    У статті розглянуто форми та методи викладання дисциплін художнього циклу при підготовці студентів напряму «Дизайн», що застосовуються в умовах воєнного часу.
  • Документ
    Формування та розвиток навичок креативного лідерства в процесі навчання у студентів-дизайнерів
    (2023) Матійко Н. О.; Лаптєв Д.; Matiiko N. O.; Laptiev D. V.
    В сучасних умовах придбання професійних знань, умінь і навичок сьогодні недостатньо, щоб стати хорошим фахівцем. Виникає потреба в розвитку таких сторін особистості, які крім відповідності індивідуальним задаткам і творчому потенціалу, формують здібності неординарно мислити, активно діяти, приймати рішення і нести за них відповідальність, продуктивно і швидко застосовувати набуті знання, відхиляючись від традиційних схем. У даній статті розглянуто концепцію розвитку креативного лідерства в освітньому процесі студентів-дизайнерів і можливості оцінки рівня лідерських якостей майбутніх дизайнерів.
  • Документ
    Портфоліо, як елемент професійної діяльності дизайнера
    (2023) Данильченко Н. В.; Розкладай І.; Danylchenko N.; Rozkladay I.
    Розглянуто значення портфоліо творчих робіт для діяльності дизайнера, види та призначення портфоліо, а також засоби, за допомогою яких воно створюється.
  • Документ
    Професійна підготовка майбутніх дизайнерів в умовах воєнного стану
    (2023) Булавицький І. Я.; Струкачова Л. М.; Bulavytskyy I. Y.; Strukachova L. M.
    Проаналізовано проблеми, які виникли перед викладачами в умовах воєнного стану в Україні, організація навчального процесу в режимі дистанційного та змішаного навчання, взаємодія студентів з викладачами.
  • Документ
    Щоденник війни очима студентів-дизайнерів: до розробки особистісних моделей навчання студентів в умовах воєнного стану
    (2023) Струкачова Л. М.
    Проаналізовано проблеми, які виникли перед викладачами в умовах воєнного стану в Україні, представлено досвід роботи з організації індивідуальних творчих завдань зі студентами-дизайнерами.
  • Документ
    Принципи використання екологічного дизайну в інтер’єрі
    (2023) Дерев’янко Д. Ю.; Сергієнко О. М; Derevianko Diana; Sergienko Elena
    Актуальність даної роботи зумовлена тим, що зростання виробництва на Землі стало недостатньо контрольованим, а перетворення природних ресурсів із речовини у відходи непередбачуваним. Однією з причин, чому відходи швидко забруднюють навколишнє середовище, є скорочення активного «життя» продуктів. Це стосується не тільки технічно складних виробів, а й звичайних побутових виробів. У тому числі ті, що використовуються у виробництві меблів, предметів інтер’єру та оздоблювальних матеріалів. Екологічний дизайн, направлений у русло ідеї екологізації людства, можливо, якщо не покращити, то хоча б не погіршити сьогоднішній екологічний стан на Землі. Мета: в даній роботі проаналізовано один із методів розв’язання екологічної проблеми – екодизайну. В основу проєкту покладено сучасні тенденції проєктної культури та загальні підходи до екодизайну, як способу гармонізації відносин «людина–природа» в інтер’єрі.
  • Документ
    Тенденції розвитку архітектури і дизайну суден для відпочинку: від сучасності до майбутнього
    (2023) Данильченко Н. В.; Артюшенко Ю. С.; Danylchenko N. V.; Artyushenko Yu.
    Розглянуті сучасні та майбутні напрями розвитку дизайну суден для відпочинку, фактори, що впливають на зміни екстер’єру суден, особливості розвитку суднових інтер’єрів.
  • Документ
    Історія розвитку малого суднобудування
    (2022) Вихопень, М. В.; Данильченко, Н. В.; Vyhopen, M. V.; Danylchenko, N. V.
    Викладена історія будови малих суден на прикладі човнів, катерів та яхт. Проаналізовано багатовіковий розвиток малого суднобудування, а також факторів, які впливали на появу нових технологій у суднах.
  • Документ
    Інноваційні матеріали, як альтернатива традиційного оздоблення інтер’єру яхт деревом
    (2022) Сергієнко, О. М.; Serhiienko, O. M.
    У статті розглянуті сучасні оздоблювальні матеріали, які не поступаються за технічними вимогами для внутрішньої обробки яхт, які можуть стати альтернативою традиційної обробці масивом дерева.
  • Документ
    Живопис як засіб формування і закріплення професійної майстерності в системі підготовки студентів-дизайнерів
    (2022) Матійко, О. В.; Матійко, Н. О.; Matiiko, O. V.; Matiiko, N. O.
    У статті розглянуто питання особливостей використання сучасних методів навчання з академічного живопису на спеціальності дизайн. Обґрунтовується необхідність професійної художньої підготовки за курсом живопису, як засобу формування уявлень про художньо-творче сприйняття натури та розвитку інтелектуально-творчого потенціалу студентів-дизайнерів.
  • Документ
    Стріт-арт, як повноцінний та визнаний вид сучасного мистецтва з глибоким художнім концептом
    (2022) Лавріненко, Є.; Сергієнко, О. М.; Lavrinenko, Ye.; Serhiienko, O. M.
    Проаналізовано шлях розвитку стріт-арту, як виду образотворчого мистецтва з глибоким художнім концептом, його популярність і вплив на сучасного глядача.
  • Документ
    Особливості стилю «футуризм» в дизайні яхт
    (2022) Данильченко, Н. В.; Danylchenko, N. V.
    Розглянуті тенденції розвитку сучасного стилю «футуризм» та його основні характеристики відносно дизайну яхт. На прикладах проаналізовано особливості даного стилю в яхтових екстер’єрах та інтер’єрах.
  • Документ
    Тенденції розвитку сучасного яхтового дизайну в структурі концептуального моделювання проектної організації та особливостей формування стилістичних пріоритетів
    (2021) Матійко, О. В.; Матійко, Н. О.; Matiiko, O. V.; Matiiko, N. O.
    У статті розглянуто тенденції розвитку сучасного яхтового дизайну. Позначено основні характеристики структурної організації сучасного проектного бюро. Дано визначення основним стилістичним напрямкам в яхтовому дизайні. Розглянуто особливості технічної реалізації та естетичного сприйняття футурізму як одного з перспективних стилів в дизайні яхт. Зазначено роль ергономічної складової галузі технічної естетики в проектуванні яхтового інтер’єру.