Дослідження дальності виявлення приймачем RTL-SDR сигналів ADS-B повітряних суден при використанні різноманітних антенних систем

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2020

Автори

Свердлик, К. В.

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Анотація

У теоретичній частині роботи проведено огляд технології ADS-B, яка забезпечує формування та передачу повідомлень про параметри польоту повітряного судна, а також прийом цих повідомлень наземними службами з метою забезпечення безпеки польотів. Розглянуто можливості технології та загальні принципи роботи. У другому розділі розглянута загальна інформація про методи передачі повідомлень повітряними судами, їх структура, а також алгоритм виділення сигналів ADS-B з квадратурної інформації приймача. У третьому розділі наведено короткий огляд антенних систем і їх основних характеристик. У четвертому розділі описані результати прийому сигналів ADS-B на три види антен (коротка і довга штирові антени і антена «патч»). Показано, що використання антен розглянутих трьох видів практично еквівалентні і забезпечують прийом сигналів ADS-B з відстані до 100 км при розташуванні в приміщенні (4 поверх). У цьому ж розділі наведені дані про експерименти на кафедрі ПЕЕТ з спрямованої антеною і характеристики літакової станції прийому сигналів ADS-B на базі апаратно-програмного забезпечення сайту FlightАware. Розроблено заходи з охорони праці та охорони навколишнього середовища.

Опис

Свердлик, К. В. Дослідження дальності виявлення приймачем RTL-SDR сигналів ADS-B повітряних суден при використанні різноманітних антенних систем : робота на здобуття другого (магістерського) рівня вищої освіти ; спец. 171 “Електроніка“ / К. В. Свердлик ; наук. кер. Ш. М. Іхсанов. – Миколаїв : НУК, 2020. – 85 с.

Ключові слова

спец. 171 “Електроніка“

Бібліографічний опис