Дослідження технологій та впровадження мультиагентних систем для управління матеріальними потоками

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2024

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Анотація

Темою роботи являється «Дослідження технологій та впровадження мультиагентних систем для управління матеріальними потоками». Актуальність даної теми обумовлюється тим, що існуючі системи автоматизації управління матеріальним потоком не відповідають сучасним потребам в гнучкості, в адаптивності та в оперативній реакції на події в реальному часі. Об’єктом досліджень являються процеси управління матеріальними потоками на підприємстві. Предмет дослідження – підходи та механізми автоматизації процесів управління матеріальними потоками. Метою роботи є підвищення ефективності управління матеріальним потоком підприємства шляхом автоматизації даного процесу за допомогою технології МАС. Для досягнення поставленої мети в роботі вирішено ряд задач по дослідженню теоретичних основ управління матеріальним потоком, аналізу класичних концепції організації даного процесу, дослідженню традиційних підходів до автоматизації задач управління ресурсами, та проведено дослідження технології МАС як засобу подолання визначених на попередніх етапах проблем. Кінцевою задачею являється розробка проекту МАС управління матеріальними потоками для вирішення конкретної прикладної задачі. В якості прикладної предметної галузі прикладної задачі було обрано діяльність підприємства спеціалізованого на розкрої листових матеріалів. Наукова новизна роботи полягає в автоматизації процесу управління матеріальним потоком підприємства за допомогою МА технологій. Практичним значенням результатів являється розробка проекту МАС управління ресурсами на етапі виробництва та збуту для підприємств листового розкрою. На етапі дослідження використовуються методи системного аналізу, дослідження операцій, теорії прийняття рішень, лінійного програмування та інше. На етапі розробки застосовується методологія проектування UML.

Опис

Шишлов, Ф. А. Дослідження технологій та впровадження мультиагентних систем для управління матеріальними потоками = Research into technologies and implementation of multi-agent systems for material flow management : магістерська робота ; спец. 124 ''Системний аналіз'' / Ф. А. Шишлов ; наук. кер. В. Ф. Ажищев. – Миколаїв : НУК, 2024. – 131 с.

Ключові слова

системний аналіз, мультиагентні системи, управління матеріальними потоками, 124 ''Системний аналіз'', systems analysis, multi-agent systems, material flow management

Бібліографічний опис