Миротворчі операції ООН: міжнародна-правова основа та практика

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2020

Автори

Князева, М. В.

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Анотація

Діяльність з підтримання миру є одним з найбільш ефективних інструментів, що є в розпорядженні ООН для надання допомоги країнам, що переживають складний період збройного конфлікту або виходу з конфліктної ситуації. Миротворча діяльність має унікальні переваги: такі, як легітимність, розподіл відповідальності, а також можливість розгортання і забезпечення функціонування військових і поліцейських підрозділів з різних країн світу з об'єднанням їхніх зусиль із зусиллями громадянського миротворчого контингенту з метою виконання багатопрофільних мандатів. Миротворці ООН забезпечують безпеку, політичну підтримку і сприяння миробудівництву з тим, щоб допомогти країнам якнайшвидше здійснити нелегкий перехід від конфлікту до миру. Для України міжнародна миротворча діяльність має особливе значення, оскільки вона розглядається, з одного боку, як засіб зміцнення її національної безпеки в умовах російської агресії, а з іншого – як її внесок у зміцнення міжнародної безпеки. Завдяки участі підрозділів Збройних Сил у миротворчих операціях під егідою ООН, Україна стверджує себе як повноправний суб’єкт міжнародних відносин, підвищує свій міжнародний авторитет, має змогу ознайомитися з досвідом інших держав у галузі оборонного планування та реформування збройних сил, демонструє миролюбну політику. У першому розділі магістерської роботи досліджуються теоретико-методологічні основи миротворчості та правова природа миротворчих операцій, процеси зародження та історико-правові аспекти становлення системи міжнародної миротворчості, роль миротворчості в підтримці міжнародного миру і безпеки. Другий розділ присвячений аналізу місця миротворчості у системі механізмів підтримки міжнародного миру та безпеки. А саме, досліджуються система органів ООН, відповідальних за підтримання міжнародного миру та безпеки, правові аспекти участі поліцейських спостерігачів в миротворчих операціях ООН з підтримання миру, проблеми модернізації в миротворчих операціях ООН. У третьому розділі дослідження аналізуються організаційно-правовий механізм здійснення миротворчих операцій, міжнародно-правове регулювання проведення міжнародної миротворчої діяльності, планування миротворчих операцій. Окрема увага приділяється участі України у здійсненні миротворчих операцій ООН та перспективам введення миротворців ООН на Донбас.

Опис

Князева, М. В. Миротворчі операції ООН: міжнародна-правова основа та практика = UN peacekeeping operations: international legal framework and practice : магістерська робота ; спец. 081 “Право“ / М. В. Князева ; наук. кер. І. В. Дмитриченко. – Миколаїв : НУК, 2020. – 122 с.

Ключові слова

миротворчість, ООН, миробудівництво, миротворчі операції, міжнародний конфлікт, операції з підтримання миру, 081 “Право“, peacekeeping, UN, peacebuilding, peacekeeping operations, international conflict, peace operations

Бібліографічний опис