Application and improvement of hermetic compressor units of shipboard equipment of air conditioning and refrigeration

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2020

Автори

Lytosh, O. V.
Ran, Ji

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Анотація

Анотація. Обговорюється питання, пов’язане з концепцією застосування і вдосконалення герметичних компресорних агрегатів (ГКА) суднового обладнання кондиціювання і рефрижерації (ОКР). Метою цього дослідження є аналіз розвитку ГКА у нас у країні і за кордоном і перспективи застосування і вдосконалення вітчизняних ГКА для суднового ОКР. Виконано аналіз вибору і застосування ГКА (спіральних або поршневих) для суднового ОКР. Цей вибір залежить від енергоефективності ГКА, його надійності, рівня шуму і вартості виготовлення. І поршневі, і спіральні ГКА мають свої найбільш раціональні галузі застосування. На користь поршневих ГКА для суднового ОКР є такі міркування. Поршневі ГКА користуються стійким попитом завдяки відпрацьованій технології виробництва, високій надійності і відносно невисокій вартості. Вони мають значний потенціал розвитку, який дасть змогу оптимально використовувати їх у судновому ОКР і в майбутньому. Сучасні поршневі ГКА за масою, плавністю ходу і компактністю цілком конкурентоспроможні з роторними машинами, а такі їх характеристики, як простота виготовлення, дешевизна обслуговування, ремонтопригодність, роблять їх привабливими для багатьох споживачів і насамперед для суднобудівної галузі. Спіральні ГКА володіють певними перевагами. Однак складності технології виготовлення спіральних машин, великі початкові витрати на їх виробництво, жорсткі вимоги до точності виготовлення всієї конструкції не дають змогу знизити собівартість і перешкоджають освоєнню їх випуску широким колом підприємств. Розробку і виробництво цих компресорів можуть собі дозволити лише найбільші світові фірми. Результати дослідження показали, що у разі холодопродуктивності до 16 кВт поршневі ГКА зберігають свою перевагу. Дослідження та порівняльний аналіз характеристик показує, що вітчизняні поршневі ГКА типу ХГВ і ХГН відповідають рівню кращих зразків вітчизняної та зарубіжної техніки, мають значний потенціал розвитку, який дасть змогу успішно застосовувати їх у судновому обладнанні кондиціювання і рефрижерації і в майбутньому.

Опис

Lytosh, O. V. Application and improvement of hermetic compressor units of shipboard equipment of air conditioning and refrigeration = Застосування та вдосконалення герметичних компресорних агрегатів суднового обладнання кондиціювання та рефрижерації / O. V. Lytosh, Ji Ran // Зб. наук. пр. НУК. – Миколаїв : НУК, 2020. – № 1 (479). – P. 27–34.

Ключові слова

hermetic compressor unit, compression refrigeration machine, shipboard air conditioning and refrigeration equipment, piston and spiral HCU, refrigeration coefficient, cooling capacity, герметичний компресорний агрегат, компресійна холодильна машина, суднове обладнання кондиціювання і рефрижерації, поршневі і спіральні компресори, холодильний коефіцієнт, холодопродуктивність

Бібліографічний опис

Зібрання