Чинники ризику в роботі медичного персоналу, зумовлені біологічними небезпеками

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2020

Автори

Коваленко, Вікторія Володимирівна
Kovalenko, Viktoriia V.

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Анотація

Анотація. У статті розглянуті основні проблеми забезпечення безпеки життєдіяльності медичного персоналу, який працює в умовах біологічної небезпеки та надає медичну допомогу пацієнтам з вірусною інфекцією в умовах стаціонару. Розглянуто статистику інфікування медичних працівників в різних країнах під час епідемії SARS Cov-1 у 2003 році, та наведена статистика зараження новим коронавірусів SARS Cov-2. Готовність до подолання надзвичайних ситуацій біологічного характеру – це, в першу чергу, захист медичних працівників. Показано, що основна причина зараження лікарів, середнього та молодшого медичного персоналу, лаборантів полягає в їх перебуванні в приміщеннях з високою концентрацією вірусу. Друга причина це робота в лікарнях, які не призначені для розміщення інфекційних хворих, мають єдину систему припливновитяжної вентиляції і в них відсутні необхідні очисні пристрої. Метою роботи є дослідження факторів ризику медичного персоналу, залученного для допомоги пацієнтам з COVID-2019. Описана проблема своєчасного забезпечення якісними засобами індивідуального захисту та недостатня підготовка самого медичного персоналу. Проаналізовано питання стресового впливу біологічної загрози на медичних працівників. Виявлено, що медиків можна змусити допомагати хворим в будь-яких умовах, але може настати такий момент, що допомагати стане просто нікому. Встановлено також проблему – це недостатня підготовка самого медичного персоналу до використання ЗІЗ, відсутність проходження комплексної підготовки і підтвердження компетентності виконання відповідних правил і процедур інфекційного контролю, що пов'язано з недоліками в освіті лікарів, в системі організації охорони здоров'я, роботі служб охорони праці та цивільного захисту.

Опис

Коваленко, В. В. Чинники ризику в роботі медичного персоналу, зумовлені біологічними небезпеками = Risk factors in the work of medical staff due to biological hazards / В. В. Коваленко // Shipbuilding & Marine Infrastructure. – 2020. – № 1 (13). – С. 65–68.

Ключові слова

фактори ризику, безпека життєдіяльності, медичний персонал, біологічна небезпека, коронавірус, risk factors, life safety, medical personnel, biological hazard, coronavirus

Бібліографічний опис

Зібрання