Навчально-методичні матеріали (А та КП)

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Державне управління у морській галузі
    (2019) Сандюк Ганна Олександрівна; Дубова Катерина Олександрівна
    Пропоновані методичні вказівки мають своїм завданням допомогти студентам факультету морського права в оформленні результатів наукового дослідження – написанні курсової роботи з дисципліни "Державне управління у морській галузі". У виданні висвітлюються основні вимоги до оформлення курсової роби, що ґрунтуються на державних стандартах та вимогах до дисертаційних досліджень. Для студентів, молодих науковців, а також для всіх, хто займається самостійною науковою роботою.
  • Документ
    Методичні рекомендації для самостійного вивчення теми "Реагування на надзвичайні ситуації та ліквідація їхніх наслідків"
    (2017) Дубінін Віктор Андрійович; Мармазинський Олег Анатолійович; Суковіцин Анатолій Михайлович; Штейн Павло Васильович
    Розкрито основи проведення АРІНР, надано характеристики надзвичайних ситуацій, висвітлено питання організації управління та взаємодії персоналу суб'єктів господарювання при ліквідації надзвичайних ситуацій. Призначено для самостійного вивчення студентами матеріалу дисципліни "Цивільний захист" за темою "Реагування на надзвичайні ситуації та ліквідація їхніх наслідків". Методичні рекомендації можуть бути корисними для керівників суб'єктів господарювання та викладачів вищих навчальних закладів.
  • Документ
    Методичні вказівки до виконання практичних робіт за темою: «Ризик-стратегія в управлінні безпекою субʼєкта господарювання у надзвичайних ситуаціях»
    (2023) Дубінін, Віктор Андрійович; Маркіна, Людмила Миколаївна; Ушкац, Світлана Юріївна; Жолобенко Наталія Юріївна; Власенко Олег Васильович
    Матеріали методичних вказівок допоможуть у формуванні світоглядних та етичних основ здорового способу життя і підвищенні інформаційно-просвітницького рівня населення з питань безпеки життєдіяльності. Вони можуть бути науково-методичним підґрунтям при вирішенні завдань забезпечення безпеки людей, профілактики травматизму та стійкості функціонування субʼєктів господарювання в умовах надзвичайних ситуацій, зумовлених небезпечними техногенними та природними процесами. Призначено для студентів ЗВО всіх спеціальностей денної, заочної та інших форм навчання, які вивчають дисципліну «Безпека життєдіяльності» або «Техногенна безпека», а також для викладачів цієї дисципліни
  • Документ
    Опорний конспект лекцій для самостійного вивчення дисципліни «Безпека життєдіяльності»
    (2022) Дубінін, Віктор Андрійович; Маркіна, Людмила Миколаївна; Ушкац, Світлана Юріївна; Жолобенко, Наталія Юріївна; Власенко, Олег Васильович
    Вміщено результати дослідження та аналіз безпеки людини, міжнародні та державні нормативні документи підтримання безпечного професійного, соціального та психологічного стану. Викладено основні методи визначення ризиків, питання безпеки населення і територій у надзвичайних ситуаціях та ліквідації їх наслідків. Теоретичні відомості посібника супроводжуються практичними прикладами, статистичними даними, що висвітлюють актуальність вивчення даної сфери. Тематика та обсяг навчального матеріалу відповідає програмі навчання студентів з дисципліни «Безпека життєдіяльності». Призначено для використання у своїй діяльності студентам усіх спеціальностей, а також аспірантам та науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів.
  • Документ
    Інформаційна безпека та політична комунікація
    (2022) Ніколаєнко, Наталія Олександрівна
    Вивчення курсу покликане сприяти поглибленню знань майбутніх фахівців щодо організації й діяльності органів державної влади, центрального та місцевого управління стосовно захисту інформації та інформаційної безпеки суспільства. У результаті вивчення курсу здобувач освіти оволодіває методами отримання політичної інформації, основними методами збирання та обробки первинної політичної інформації; вміння орієнтуватися в інформаційному просторі, отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних потреб і вимог сучасного високотехнологічного суспільства; навички застосовувати знання, уміння та особистий досвід у предметно-перетворювальній діяльності; здатність використовувати у майбутній практичній діяльності нові наукові та практичні здобутки або інформацію; здатність до співпраці, ясно, логічно висловлювати свою думку з проблемних питань дисципліни; уміння аналізувати сучасні проблеми розвитку суспільства.
  • Документ
    Представники та напрями розвитку соціально-політичної думки
    (2022) Ніколаєнко, Наталія Олександрівна; Сухорукова, Анна Леонідівна