Навчально-методичні матеріали. Кафедра турбін.

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 23
  • Документ
    Газотурбінні агрегати
    (2016) Романовський Г. Ф.; Сербін С. І.; Патлайчук В. М.
    Розглянуто будову та принцип дії газотурбінного агрегату простого термодинамічного циклу, переваги та недоліки енергетичних установок з газотурбінними агрегатами, галузі застосування газотурбінних агрегатів. Наведено аналіз конструкції трьох головних частин ГТА – компресорної частини, камери згоряння, турбінної частини; подано розгорнуту класифікацію газотурбінних агрегатів. Призначено для студентів технічних вузів, які навчаються за спеціальностями 142 "Енергетичне машинобудування", 144 "Теплоенергетика" та 271 "Річковий та морський транспорт". Навчальний посібник може бути корисним для інженерно-технічних працівників, що займаються проектуванням та створенням газотурбінних агрегатів.
  • Документ
    Будова, правила технічної експлуатації та обслуговування газотурбінних двигунів
    (2011) Романовський Г. Ф.; Султанський Ю. О.; Харченко В. І.
    Призначено для первинного ознайомлення з газотурбінним двигуном типу UGT 25000Е. Наведено опис конструкції основних елементів, систем, правила експлуатації та обслуговування газотурбінного двигуна. Призначено для студентів спеціальностей 7.090506 "Турбіни" та 7.090509 "Суднові енергетичні установки".
  • Документ
    Основи проектування компресорів суднових ГТД
    (2008) Романовський Г. Ф.; Ващиленко М. В.; Седько М. П.
    Розглянуто основні положення теорії компресорів суднових газотурбінних двигунів. Наведено методики проектування габаритних та газодинамічних розрахунків та принципи конструювання осьових, відцентрованих та осевіцентрованих компресорів. Розглянуті практичні конструкції компресорів основних типів. Призначено для студентів технічних вузів, які навчаються за напрямами "Енергомашинобудування", "Теплоенергектика", "Суднобудування і океанотехніка" та спорідненими енергетичними спеціальностями. Книга може бути корисною для інженерно-технічних працівників, які займаються проектуванням, створенням і експлуатацією суднових турбінних агрегатів.
  • Документ
    Збірник завдань та вправ з теорії і проектування турбінних агрегатів
    (2012) Романовський Г. Ф.; Сербін С. І.; Ващиленко М. В.; Седько М. П.; Патлайчук В. М.; Харченко В. І.
    Розглянуто завдання та вправи з теорії парових і газових турбін, компресорів та камер згоряння газотурбінних агрегатів, принципи математичного моделювання і термодинамічні розрахунки газотурбінних агрегатів простої та складних теплових схем, габаритні розрахунки і компонування газотурбінних двигунів. Наведено зразки теплового та аеродинамічного розрахунку паротурбінних установок. Розглянуто основи розрахунку та проектування суднових парових турбоагрегатів. Призначено для студентів технічних вузів, які навчаються за напрямами підготовки 6.050604 "Енергомашинобудування", 6.051201 "Суднобудування та океанотехніка" та 6.050601 "Теплоенергетика". Навчальний посібник може бути корисним для інженерно-технічних працівників, що займаються проектуванням та створенням турбінних агрегатів.
  • Документ
    Сучасні газотурбінні агрегати
    (2005) Романовський Г. Ф.; Сербін С. І.; Патлайчук В. М.
    Наведено відомості про основні конструктивні типи і характеристики газотурбінних агрегатів енергетичного, промислового та суднового призначення, розроблюваних і виготовлюваних у даний час підприємствами України та Росії. Проаналізовано сучасний стан газотурбобудування в цих країнах. Охарактеризовано конкретні галузі застосування газотурбінних агрегатів. Розглянуто загальну будову різноманітних типів як самих агрегатів, так і енергетичних установок, створюваних на їхній основі. Для студентів технічних вузів, які навчаються за спеціальностями "Турбіни", "Суднові енергетичні установки та устаткування", "Теплоенергетика" і спорідненими енергетичними спеціальностями. Книга може бути корисною для інженерно-технічних працівників, що займаються проектуванням, створенням та експлуатацією газотурбінних агрегатів.
  • Документ
    Сучасні газотурбінні агрегати
    (2008) Романовський Г. Ф.; Сербін С. І.; Патлайчук В. М.
    Наведено відомості про головні конструктивні типи і характеристики газотурбінних агрегатів енергетичного, привідного та суднового призначення, розроблюваних і виготовлюваних у даний час підприємствами Західної Європи, Америки та Азії. Проаналізовано сучасний стан газотурбобудування в цих країнах. Розглянуто загальну будову різноманітних типів як самих агрегатів, так і енергетичних установок, створюваних на їхній основі. Для студентів технічних університетів, які навчаються за напрямами "Енергомашинобудування", "Теплоенергетика" і "Суднобудування та океанотехніка". Книга може бути корисною для інженерно-технічних працівників, які займаються проектуванням, створенням та експлуатацією газотурбінних агрегатів.
  • Документ
    Теорія та розрахунок парових і газових турбін
    (2002) Романовський Георгій Федорович; Іпатенко Олександр Якович; Патлайчук Володимир Миколайович
    Подано відомості про будову та роботу парових і газових турбін. Розглянуто газодинамічні основи теорії турбін, течію робочого тіла в плоских турбінних решітках, теорію турбінного ступеня. Наведено основи розрахунку осьових турбінних ступенів та особливості розрахунку просторового потоку в ткрбінному ступені. Розглянуто умови застосування та особливості робочого процесу багатоступінчатих турбін. Для студентів технічних вузів, які навчаються за спеціальностями "Турбіни", "Суднові енергетичні установки та устаткування" та спорідненими енергетичними спеціальностями. Книга може бути корисна для інженерно-технічних працівників, що займаються проектуванням, створенням та експлуатацією суднових турбінних двигунів.
  • Документ
    Теоретичні основи проектування суднових газотурбінних агрегатів
    (2003) Романовський Г. Ф.; Ващиленко М. В.; Сербін С. І.
    Розглянуто основні положення теорії ціклів суднових газотурбінних агрегатів простої та складної теплових схем. Наведено методика теплових проектувальних розрахунків суднового ГТА на режимі повної потужності з урахуванням зміни теплофізичних властивостей робочих тіл. Викладено особливості габаритних розрахунків і компонування суднового ГТА на стадії передескізного проектування. Розглянуто методики газодинамічних розрахунків компресорів, камер згоряння та турбін. Наведено результати дослідження змінних режимів роботи суднових ГТА. Для студентів технічних вузів, які навчаються за спеціальностями "Турбіни", "Суднові енергетичні установки та устаткування" і спорідненими енергетичними спеціальностями. Книга може бути корисна для інженерно-технічних працівників, які займаються проектуванням, створенням та експлуатацією суднових турбінних агрегатів.
  • Документ
    Газодинамічний розрахунок осьового компресора з використанням ПЕОМ
    (1999) Сербін С. І.; Седько М. П.
    У посібнику розглянуті питання вибору оптимальних параметрів і газодинамічного розрахунку осьового компресора на номінальному режимі. У ньому викладено основи проектування осьових компресорів, наведена методика газодинамічного розрахунку компресора і засоби реалізації на ПЕОМ. Призначений для студентів спеціальностей "Турбіни" і "Суднові енергетичні установки та устаткування" при вивчені ними теоретичних курсів і виконанні курсових і дипломних проектів.
  • Документ
    Будова газотурбінного двигуна типу UGT 25000Е
    (2007) Спіцин В. Є.; Харченко В. І.
    Наведено опис конструкції основних елементів газотурбінного двигуна типу UGT 25000Е розробки ДП НВКГ "Заря"–"Машпроект", установленого на Березовській ГРЕС. Посібник призначений для первинного ознайомлення з конструкцією для студентів спеціальностей 7.090506 "Турбіни" та 7.090509 "Суднові енергетичні установки" денної і заочної форм навчання.
  • Документ
    Будова газотурбінного двигуна типу UGT 25000Е
    (2007) Філоненко О. О.; Харченко В. І.
    Наведено опис конструкції основних елементів систем, які обслуговують газотурбінний двигун типу UGT 25000Е розробки ДП НВКГ "Зоря"–"Машпроект", установлений на Березовській ГРЕС. Посібник призначений для студентів спеціальностей 7.090506 "Турбіни" та 7.090509 "Суднові енергетичні установки" денної і заочної форм навчання.
  • Документ
    Технологічний розрахунок магістрального газопроводу та розрахунок режиму роботи компресорної станції
    (НУК, 2018) Патлайчук Володимир Миколайович
    Наведено відомості щодо проведення технологічного розрахунку магістрального газопроводу та розрахунку режиму роботи компресорної станції. На конкретних прикладах показано, як виконується вибір робочого тиску та визначення діаметра проектованого газопроводу, розрахунок властивостей транспортованого газу, визначення відстані між компресорними станціями. Викладено методику проведення уточненого теплового та гідравлічного розрахунку ділянки газопроводу між двома компресорними станціями. Показано, як визначається склад газоперекачувальних агрегатів та розраховується режим роботи компресорної станції. Призначено для студентів спеціальності 142 "Енергетичне машинобудування", які спеціалізуються за освітньою програмою "Газотурбінні установки та компресорні станції".
  • Документ
    Оптимізаційні розрахунки термодинамічних циклів суднових і енергетичних ГТА в задачах автоматизованого проектування
    (УДМТУ, 2003) Ващиленко Микола Віталійович
    У навчальному посібнику розглянуті питання математичного моделювання процесів складних термодинамічних циклів суднових і енергетичних ГТА. Описано алгоритми і реалізуючі програми для персональних ЕОМ, що дозволяють оптимізувати параметри різних циклів ГТА. Посібник призначений для студентів спеціальності "Турбіни" при виконанні курсовіх і дипломних проектів.
  • Документ
    Методичні вказівки до виконання дипломної бакалаврської роботи зі спеціальності 142 "Енергетичне машинобудування"
    (НУК, 2018) Ващиленко Микола Віталійович; Патлайчук Володимир Миколайович
    Наведені зміст дипломної бакалаврської роботи зі спеціальності 142 "Енергетичне машинобудування" для освітньо-професійних програм підготовки "Турбіни" та "Газотурбінні установки і компресорні станції". Надані методичні рекомендації стосовно виконання окремих розділів, вимоги до оформлення текстової та графічної частин. Наведений перелік рекомендованої літератури. Призначено для студентів спеціальності 142 "Енергетичне машинобудування" денної та заочної форм навчання.
  • Документ
    Методичні вказівки для проведення занять з дисципліни "Конструкції та міцність турбомашин"
    (НУК, 2018) Патлайчук Володимир Миколайович
    Наведено відомості щодо організації проведення занять з дисципліни "Конструкції та міцність турбомашин", які розроблені відповідно до вимог Болонського процесу; роз'яснено види і форми контролю знань студентів; розглянуто зміст структурних елементів навчальних модулів; наведено питання, що виносяться до проведення модульних контрольних робіт, заліку та екзамену. До кожної навчальної теми додаються плани лекційних занять, перелік питань для самостійної роботи та самоконтролю засвоєння матеріалу, рекомендовані основна і допоміжна література. Призначено для студентів спеціальності 142 "Енергетичне машинобудування" денної та заочної форм навчання.
  • Документ
    Газотурбінні агрегати
    (НУК, 2017) Романовський Георгій Федорович; Сербін Сергій Іванович; Патлайчук Володимир Миколайович; Romanovsky G.; Serbin S.; Patlaichuk V.
    Розглянуто будову та особливості застосування основних елементів конструкцій газотурбінних агрегатів: деталей проточної частини, роторів осьових турбомашин, опор та ущільнень турбомашин, корпусів газотурбінних агрегатів. Наведено аналіз застосовуваних конструкцій. Призначено для студентів технічних вузів, які навчаються за спеціальностями 142 "Енергетичне машинобудування", 144 "Теплоенергетика" та 271 "Річковий та морський транспорт". Навчальний посібник може бути корисним для інженерно-технічних працівників, що займаються проектуванням та створенням газотурбінних агрегатів.
  • Документ
    Проєктування стаціонарних парових турбін
    (2020) Патлайчук Володимир Миколайович
    Розглянуто основні етапи розрахунку одноциліндрових парових турбін. Наведено приклади формування вихідних даних для проєктування, проведення інформаційного пошуку, оцінки теплофікаційних та регенеративних відборів пари, розрахунку регулюючого ступеня та групи нерегульованих ступенів, оцінки отриманих результатів. Для студентів технічних вузів, які навчаються за спеціальностями 142 "Енергетичне машинобудування" та 144 "Теплоенергетика". Навчальний посібник може бути корисним для інженерно-технічних працівників, які займаються проєктуванням та створенням паротурбінних агрегатів.
  • Документ
    Проєктування стаціонарних парових турбін
    (2020) Патлайчук В. М.
    Розглянуто основні етапи розрахунку багатоциліндрових парових турбін. Наведено приклади формування вихідних даних для проєктування, проведення інформаційного пошуку, попереднього оцінювання процесу течії пари в проточній частині турбіни та оцінювання теплофікаційних і регенеративних відборів пари, розрахунку проточної частини окремих циліндрів і аналізу отриманих результатів. Призначено для студентів технічних вузів, які навчаються за спеціальностями 142 "Енергетичне машинобудування" та 144 "Теплоенергетика". Навчальний посібник може бути корисним для інженерно-технічних працівників, що займаються проєктуванням та створенням паротурбінних агрегатів.
  • Документ
    Методичні вказівки для проведення занять з дисципліни «Суднові турбіни та турбокомпресори»
    (2023) Патлайчук Володимир Миколайович
    Вміщено відомості щодо організації проведення занять з дисципліни «Суднові турбіни та турбокомпресори», які розроблені відповідно до вимог Болонського процесу. Роз’яснено види і форми контролю знань студентів. Розглянуто зміст структурних елементів навчальних модулів. До кожної навчальної теми додаються плани лекційних занять, перелік питань для самостійної роботи та самоконтролю засвоєння матеріалу, рекомендовані основна та допоміжна література. Призначено для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 271 «Морський та внутрішній водний транспорт» освітньої програми «Управління судновими технічними системами і комплексами» денної та заочної форм навчання.
  • Документ
    Методичні вказівки для підготовки кваліфікаційної роботи на здобуття ступеня «магістр» за освітньою програмою «Газотурбінні установки і компресорні станції»
    (2023) Патлайчук Володимир Миколайович
    Наведено рекомендації щодо підготовки та захисту кваліфікаційної роботи на здобуття ступеня «магістр» за освітньою програмою «Газотурбінні установки і компресорні станції» (спеціальність 142 «Енергетичне машинобудування»). Подано відомості про структуру та зміст кваліфікаційної роботи, правила її оформлення, етапи підготовки та порядок захисту. Призначено для студентів спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» денної та заочної форм навчання. Може бути використано студентами інших спеціальностей, які проходять підготовку за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр».