Екологічний аналіз напрямів утилізації золи від спалювання біомаси

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2024

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Анотація

Метою кваліфікаційної роботи є обґрунтування ефективних напрямків утилізації золи від спалювання біомаси та узагальнення досвіду її використання як добрива в сільському господарстві. Об’єкт дослідження – зола, що утворюється в процесі спалювання різних видів біомаси. Предмет дослідження – обґрунтування ефективних напрямків утилізації золи від спалювання біомаси з урахуванням її фізико-хімічних властивостей. В роботі вивчено основні характеристики та властивості золи, що утворюються в процесі спалювання різних видів біомаси. Визначено обсяги утворення золи від спалювання біопалива в Україні та обґрунтувано ефективні напрями утилізації золи біомаси. Проаналізовано досвід та особливості використання золи від спалювання біомаси в Німеччині та інших країнах світу. Визначено перспективи використання золи біопалива у виробництві будівельних матеріалів. Проведено аналіз ефективності використання золи біомаси як добрива на основі результатів наукових експериментів, що були виконані дослідниками за останні 20 років в різних країнах світу. Обґрунтувано драйвери, що сприятимуть вирішенню проблеми ефективної утилізації золи біомаси в Україні. Проведено аналіз українського ринку добрив на основі золи біомаси. Розглянуто питання охорони праці та вимог техніки безпеки при роботі з добривами. Кваліфікаційна робота складається із вступу, шести розділів, висновків, списку використаних джерел. Основний зміст викладено на 87 сторінках комп’ютерного тексту, у тому числі 21 рисунок, 18 таблиць, список використаних джерел із 71 найменування.

Опис

Іванюк, Д. В. Екологічний аналіз напрямів утилізації золи від спалювання біомаси = Environmental analysis of ash utilization directions from biomass combustion : магістерська робота ; спец. 101 ''Екологія'' / Д. В. Іванюк ; наук. кер. О. А. Літвак. – Миколаїв : НУК, 2024. – 97 с.

Ключові слова

зола, біомаса, біопаливо, утилізація, виробництво будівельних матеріалів, добрива, важкі метали, поживні речовини, ефективність., 101 ''Екологія'', ash, biomass, biofuels, utilisation, construction materials production, fertilisers, heavy metals, nutrients, efficiency

Бібліографічний опис