Вдосконалення управління якістю в сфері охорони здоров'я

Легка О. В. "Вдосконалення управління якістю в сфері охорони здоров'я". Кваліфікаційна робота на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістр за спеціальністю 073 "Менеджмент" – Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, Миколаїв, 2022. Кваліфікаційна робота присвячена актуальним проблемам теоретичних, методичних і практичних аспектів вдосконалення інноваційної діяльності у сфери охорони здоров'я. У роботі розглянуто сутність і зміст управління якістю медичних послуг, основи стандартизації та структура системи управління якістю в закладах охорони здоров’я. Проведено аналіз системи контролю якості медичної допомоги в закладах охорони здоров'я Миколаївської області та проведено оцінку системи управління якістю первинної медичної допомоги. Запропоновано модель системи управління якістю медичної допомоги на основі внутрішнього аудиту, яка складаєтся з нормативно-правового забезпечення управління якістю медичної допомоги і середовища забезпечення якості медичної допомоги в закладі охорони здоров’я і цикл аудиту, також визначає базові положення процесів управління якістю та умови ефективного управління якістю медичних послуг і дієвість внутрішнього аудиту, що сприятиме підвищенню ефективності прийняття і реалізації управлінських рішень для забезпечення безперервного покращення якості медичної допомоги в закладі охорони здоров’я. Розроблено науково-методичний підхід щодо поліпшення якості медичних послуг на основі математичної моделі з урахуванням найбільш значущих критеріїв та визначенням їхньої ваги в загальній оцінці, що дасть змогу лікувальним закладам на підставі налагодженого зворотного зв’язку з пацієнтами розрахувати діапазон якості наданих медичних послуг.

Легка, О. В. Вдосконалення управління якістю в сфері охорони здоров'я = Improvement of quality management in health care : магістерська робота ; спец. 073 ''Менеджмент'' / О. В. Легка ; наук. кер. С. І. Сергійчук. – Миколаїв : НУК, 2022. – 105 с.

якість медичних послуг, системи охорони здоров'я, заклади охорони здоров'я, стандартизація медицини, аудит якості медицини, 073 ''Менеджмент'', quality of medical services, health care systems, health care institutions, standardization of medicine, quality audit of medicine