Аналіз випадків раптової смерті в спорті та рекомендовані заходи з їх попередження

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2022

Автори

Лєшан, Г. Г.

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Анотація

Однією з умов розвитку сучасного цивілізованого суспільства є турбота про збереження, зміцнення і покращення здоров’я людини з метою збільшення активної тривалості життя. Одним із напрямків збереження і зміцнення здоров’я людини є заняття фізичною культурою і спортом. Оздоровча направленість системи фізичного виховання можлива при обов'язковому лікарському контролі за тими, хто займається фізичною культурою та спортом. Попри постійний лікарський контроль спортсменів та фізкультурників, час від часу в засобах масової інформації появляються повідомлення про випадки раптової смерті спортсменів. Смерть будь-якої людини, а тим більше молодого, здорового спортсмена чи спортсменки, є трагедією, завжди має суспільний розголос, створює негативне тло у заходах поширення фізичної культури і спорту. Факти раптової смерті здорових, фізично розвинених людей, у тому числі й спортсменів, здавна дивувало пересічних громадян, а медиків цікавило, що стало причиною цієї смерті та які зміни в організмі стали підґрунтям її виникнення. Найбільше привертала увагу раптова смерть і зміни з боку серця. Мета дослідження – збір інформації випадків раптової смерті у спортсменів, науковий аналіз літератури з цього питання та розробка рекомендацій тренерам-педагогам і спортсменам для унеможливлення подібних випадків на тренуваннях та показових виступах атлетів. Завдання дослідження зумовлене поставленою метою і передбачає: 1. збір інформації випадків раптової смерті у спортсменів різних спортивних спеціалізацій з доступних джерел за останні десятиліття; 2. вивчення стану проблеми дослідження та науковий аналіз літератури з питань раптової смерті та нетравматичної раптової смерті спортсменів; 3. виділити основні причини раптової смерті серед спортсменів;4. запропонувати рекомендації щодо сучасних методів попередження трагічних випадків серед осіб, які займаються фізичним вдосконаленням під час тренувальної підготовки і показових виступів. Наукова новизна дослідження полягає у систематизації й ретроспективному аналізі відомих фактів раптової смерті спортсменів різних спеціалізацій та узагальнення рекомендацій з попередження подібних випадків серед спортсменів.

Опис

Лєшан, Г. Г. Аналіз випадків раптової смерті в спорті та рекомендовані заходи з їх попередження : магістерська робота ; спец. 017 ''Фізична культура і спорт'' / Г. Г. Лєшан ; наук. кер. І. Б. Марцінковський. – Миколаїв : НУК, 2022. – 81 с.

Ключові слова

раптова смерть, хвороба серця, діагноз, серце, смерть, серцевий приступ, 017 ''Фізична культура і спорт'', sudden death, heart disease, diagnosis, heart, death, heart attack

Бібліографічний опис