Проблема підбору екіпажів в академічному веслуванні на етапі початкової підготовки

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2022

Автори

Габаль, В. О.

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Анотація

В кваліфікаційній роботі магістра розглядається процес формування екіпажів у веслувальному спорті. Предметом дослідження є педагогічна підтримка становлення веслувального колективу на початковому етапі формування екіпажів і підготовки веслярів. Виконано аналіз характеристик і способів формування веслувального екіпажу за досвідом науково-методичного надбання суспільства за веслувальним спортом, особливостей педагогічної діяльності тренера на різних етапах становлення веслувального колективу, критеріїв та показників комплектування екіпажів човнів, педагогічного значення соціально-психологічної узгодженості в команді новачків. Результатом наукового пошуку є встановлення критеріїв, показників, факторів та фахових умов комплектування екіпажів для етапу початкової підготовки, зв’язку біомеханічних і соціально-психологічних параметрів в структурі веслувального екіпажу, методичні основи діяльності тренера на різних етапах розвитку веслярів. Методика удосконалення співдії будується на педагогічному співвідношенню соціально-психологічної узгодженості в екіпажі новачків. Алгоритм вибору членів екіпажу базується на соціально-психологічних процесах, що узгоджується з віковими, зрісто-ваговими, біомеханічними та фізіологічними характеристиками веслярів, а критерії комплектування екіпажів ґрунтуються на відповідності спортсменів до дії за видами підготовленості, які визначаються по комбінаціям співвідношення між фізичною, технічною, теоретичною, тактичною та психологічною підготовкою спортсменів. Комплексна карта оцінки комплектування екіпажів може бути корисною у трьох напрямках: при підборі веслярів в екіпажі човнів, контролі та управлінні процесом.

Опис

Габаль, В. О. Проблема підбору екіпажів в академічному веслуванні на етапі початкової підготовки : магістерська робота ; спец. 017 ''Фізична культура і спорт'' / В. О. Габаль ; наук. кер. О. В. Кувалдіна. – Миколаїв : НУК, 2022. – 69 с.

Ключові слова

етап, веслування, екіпаж, веслярі, команда, алгоритм, система, 017 ''Фізична культура і спорт'', stage, rowing, crew, rowers, team, algorithm, system

Бібліографічний опис