Improved method of calculation of air coolers for ship refrigeration systems

Loading...
Thumbnail Image

Date

2024

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

Гельветика

Abstract

Запропоновано уточнену методику теплового розрахунку хладонових повітроохолоджувачів, що враховує особливості експлуатації суднових систем рефрижерації. Особливості умов експлуатації річкового та морського флоту України висувають підвищені вимоги до системи рефрижерації, що забезпечує оптимальні режими перевезення вантажів, що швидко псуються, зберігання продуктів харчування для пасажирів та екіпажів суден та створення комфортних умов у суднових приміщеннях. Ефективність роботи систем рефрижерації багато в чому залежить від енергетичних втрат від зовнішньої незворотності, зумовлених кінцевими різницями температур в охолоджувальних приладах – хладонових охолоджувачах повітря, а останні – від інтенсивності теплоперенесення між повітрям, яке охолоджується і киплячим хлодоном. Аналіз умов експлуатації низькотемпературних охолоджувачів повітря, практики їх проектування, результатів теоретичних та експериментальних досліджень теплообміну в низькотемпературних охолоджувачах повітря показав, що однією з основних тенденцій у їх вдосконаленні є: поліпшення якості проектування та виготовлення шляхом проведення дослідницьких робіт, удосконалення методів розрахунку, застосування нових технологій. Метою дослідження є узагальнення власних дослідних даних по тепловіддачі на ребристій поверхні охолоджувачів повітря і при внутрішньотрубному низькотемпературному кипінні холодоагенту та уточнення методики теплового розрахунку повітроохолоджувачів, що враховує особливості експлуатації суднових систем рефрижерації. Запропоновано розрахункові залежності для визначення коефіцієнта тепловіддачі від повітря до трубно-пластинчастої поверхні з кроком ребер 3...6 мм, характерним для охолоджувачів повітря суднових систем рефрижерації. На основі результатів власних експериментальних досліджень уточнено рівняння для визначення коефіцієнта тепловіддачі при низькотемпературному кипінні хладону в горизонтальних трубках суднових охолоджувачах повітря та запропонована напівемпірична залежність, що узагальнює дослідні дані та враховує вплив масла на тепловіддачу при кипінні. Запропоновані рівняння для обчислення зовнішнього (від повітря до зовнішньої ребристої поверхні) та внутрішнього (при низькотемпературному кипінні холодоагенту) теплообміну використані в уточненій методиці теплового розрахунку охолоджувачів повітря, що враховує особливості експлуатації суднових систем рефрижерації (підвищений крок ребра і знижена температура кипіння).

Description

Lytosh, O. V. Improved method of calculation of air coolers for ship refrigeration systems = Удосконалений метод розрахунку повітроохолоджувачів суднових систем рефрижерації / O. V. Lytosh // Зб. наук. пр. НУК. – Миколаїв : Гельветика, 2024. – № 2 (495). – С. 27–31.

Keywords

refrigerant air cooler, ship refrigeration systems, heat transfer, thermal calculation method, хладоновий охолоджувач повітря, суднові системи рефрижерації, тепловіддача, методика теплового розрахунку

Citation

Collections