Технологія створення міста-губки для формування нової блакитно-зеленої інфраструктури
Вантажиться...
Дата
2024
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
Зміна клімату, швидка урбанізація та неналежна політика містобудування в багатьох країнах призвели до виникнення проблем, пов'язаних з міськими водами, таких як повені, забруднення води та дефіцит води. Для вирішення цих проблем у різних країнах світу впроваджується спеціальна стратегія управління міськими водними ресурсами, відома як «Місто-губка». Це складний метод, який пов'язаний з багатьма проблемами. У дипломній роботі оцінюються підходи, пов'язані з традиційним управлінням міськими водними ресурсами. Потім ретельно розглядається концепція «міста-губки» та її впровадження з метою всебічної оцінки обмежень і можливостей. Виявляється, що «місто-губка» має чотири основні принципи: міські водні ресурси, екологічне управління водними ресурсами, зелена інфраструктура та міське водопроникне покриття.
Невизначеність у проектуванні та плануванні такого міста, а також фінансова недостатність є найсерйознішими проблемами, які можуть поставити під загрозу провал концепції «міста-губки». Незважаючи на існування значних бар'єрів, можливості для реалізації «міста-губки» очевидні. Щоб отримати мульти-екосистемні послуги «міста-губки», його слід впроваджувати в масштабах водозбірного басейну і бути гнучким, залежно від різних рівнів прийняття рішень або характеристик водозбірного басейну.
Важливо застосовувати інтелектуальний механізм прийняття рішень і враховувати необхідність тісної співпраці між різними відомствами, з якими може працювати центральний уряд.
Ідеальним варіантом є гармонійне місто-губка відповідного розміру, що забезпечує хороший баланс між соціально-економічним розвитком і збереженням навколишнього середовища.
Дипломна робота містить 170 стор., 67 рисунків, 10 таблиць, 95 джерел інформації.
Опис
Загарнюк, М. М. Технологія створення міста-губки для формування нової блакитно-зеленої інфраструктури : магістерська робота ; спец. 183 "Технології захисту навколишнього середовища" / М. М. Загарнюк, В. В. Мельничук ; наук. кер. Г. Г. Трохименко. – Миколаїв : НУК, 2024. – 171 с.
Ключові слова
Місто-губка, блакитна інфораструктура, стратегія управління водними ресурсами, біоретенція, фіторемедіація, 183 "Технології захисту навколишнього середовища"