Лазерне наплавленння з використанням ручного інструменту в напівавтоматичному режимі роботи

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2022

Автори

Бернацький, А. В.
Соколовський, М. В.
Сіора, О. В.
Лукашенко, В. А.
Шамсутдінова, Н. О.
Данилейко, О. О.
Бондарєва, В. І.
Bernatskyi, Artemii V.
Sokolovskyi, Mykola V.
Siora, Oleksandr V.

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Анотація

В даній роботі було досліджено певні технологічні особливості наплавлення ручним лазерним інструментом в напівавтоматичному режимі роботи. Мета. Метою дослідження даної роботи було висвітлення технологічних особливостей ручного лазерного наплавлення, що пов’язане з отриманням рівної наплавленої поверхні, а також висвітлення особливостей різних процесів лазерного наплавлення та їх експериментальне порівняння. Методика. Проведено серію експериментальних наплавлень на зразки. Знято мікро- та макро-шліфи, проведено структурний та фрактографічний аналізи. Результати. Дослідження показали, що одержання рівної наплавленої поверхні при наплавленні ручним лазерним інструментом в напівавтоматичному режимі досягається тоді, коли один валик перекривається другим на величину в 30-50% його ширини. Порівняння процесів порошкового наплавлення з наплавленням присаджувальним дротом ручним лазерним інструментом встановило, що за рахунок малої теплоємності часток наплавочного порошку й поганого теплового контакту між ними, на їхнє плавлення потрібно затратити значно меншу частку енергії, ніж на плавлення монолітної ділянки присаджувального дроту з діаметром значно більшим, ніж діаметр порошкових часток. Через ці та інші причини, лазерне наплавлення дротом є більш енергоємним процесом у порівнянні з лазерним порошковим наплавленням. Наукова новизна. Отримані результати дають змогу закласти базу для оптимізації режимів обробки напівавтоматичних режимів роботи лазерного наплавлення з використанням ручного лазерного інструменту, а також обрати більш технологічно відповідний вид обробки для подальшого конструювання нових ручних інструментів, призначених для лазерного наплавлення. Практична значимість. Проведені результати дослідження допоможуть у впровадженні технології лазерної напралення на підприємствах різних галузей, де існують задачі пов’язані із наплавленням на тонколистові метали (вуглецевих сталей, алюмінієвих, титанових і магнієвих сплавів), необхідні при виготовленні одиничних виробів, дрібних партій деталей або проведенні робіт у важкодоступних місцях.

Опис

Лазерне наплавленння з використанням ручного інструменту в напівавтоматичному режимі роботи = Laser cladding utilizing a handheld tool using semi-automatic cladding modes / А. В. Бернацький, М. В. Соколовський, О. В. Сіора, В. А. Лукашенко, Н. О. Шамсутдінова, О. О. Данилейко, В. І. Бондарєва // Зб. наук. пр. НУК. – Миколаїв : НУК, 2022. – № 2 (489). – С. 19–25.

Ключові слова

лазерне наплавлення, ручний інструмент, напівавтоматичне наплавлення, дефекти, порошкове наплавлення, наплавлення дротом, laser cladding, handheld tool, semi-automatic cladding, defects, powder cladding, wire cladding

Бібліографічний опис

Зібрання