Соломко, Т. Ю.
Solomko, Tatiana U.
Baulina, Tatiana V.
Kuchtyk, Tamara V.

Анотація. Мета – формування проєктувальних умінь у студентів спеціальності «Менеджмент» з розробки бізнес-плану з використанням інтегрованих комп’ютерних технологій. Методика. Для виконання завдань дослідження були використані такі методи: теоретичні: аналіз психологічної і педагогічної літератури з проблеми підвищення якості навчання бізнес-планування з використанням аналітичних програм із метою визначення базового понятійного апарату дослідження; порівняння, узагальнення та систематизація наукових досліджень проблеми навчання бізнеспланування; моделювання для побудови моделі методики навчання бізнес-планування майбутніх менеджерів із використанням засобів інформаційно-аналітичної платформи Project Expert; емпіричні: педагогічне спостереження, аналіз педагогічних явищ і процесів для визначення стану навчання бізнес-планування; анкетування та опитування викладачів і роботодавців для визначення змісту професійної діяльності фахівців з менеджменту; педагогічний експеримент для перевірки ефективності методики навчання бізнес-планування майбутніх менеджерів із використанням Project Expert. Результати. На основі аналізу класифікації засобів комп’ютерних технологій виділено групу комп’ютерних навчаючих систем (далі – КНС) і групу спеціалізованих інструментальних програм для бізнес-планування. Узагальнено переваги і недоліки різних КНС. Виділено модульну комп’ютерну технологію розробки інвестиційних проєктів Project Expert, яка включає в себе все необхідне для вдалого бізнес-планування. Практична значимість. Актуальність аналізу практики використання програми Project Expert сучасними підприємствами пояснюється перш за все тим, що нині перед кожною компанією постає проблема пошуку способів якісного управління з метою досягнення бажаних цілей у майбутньому. Саме застосування такої програми дає змогу раціонально використовувати наявні на підприємстві ресурси, аналізувати та порівнювати різноманітні стратегії розвитку та фінансування, будувати масштабні бізнес-плани, які задовольняють вимоги найвибагливіших інвесторів, проводити моніторинг результатів діяльності та фінансових звітів, у результаті чого приймаються ефективні управлінські рішення, зберігаються резерви ресурсів, що приводить до підвищення результативності та ефективності діяльності загалом. Модульна комп’ютерна технологія розробки інвестиційних проєктів Project Expert дасть змогу майбутнім фахівцям-менеджерам опанувати бізнеспланування з використанням інформаційно-аналітичної платформи Project Expert, що значно підвищить їхню конкурентоспроможність на ринку праці.

Соломко, Т. Ю. Теоретико-методичні основи використання інформаційно-аналітичної платформи Project Expert у процесі навчання бізнес-планування студентів спеціальності «Менеджмент» = Theoretical and methodological bases of using the project expert, information and analytical platform in the process of teaching business planning to students of the specialty “Management” / Т. Ю. Соломко, Т. В. Бауліна, Т. В. Кухтик // Зб. наук. пр. НУК. – Миколаїв : НУК, 2020. – № 3 (481). – С. 101–105.

бізнес-план, інформаційно-аналітична платформа Project Exper, комп’ютерні технології, конкурентоспроможність, інформаційний розвиток, бізнес-середовище, business plan, information and analytical platform Project Expert, computer technologies, competitiveness, information development, business environment

Зібрання