Особливості побудови мікроциклів в академічному веслуванні
Вантажиться...
Дата
2020
Автори
Кириловський, Р. А.
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
Актуальність роботи. Значне збільшення обсягів та інтенсивності тренувальних навантажень, які, на думку провідних фахівців галузі, досягли майже граничних величин, а також збільшення числа тренувальних занять як упродовж дня, так і упродовж більш тривалих циклів тренувального процесу, спонукають науковців шукати нові шляхи удосконалення методики тренування спортсменів з метою підвищення її ефективності. Дане протиріччя в наявній системі багаторічного спортивного удосконалення може бути вирішене лише за рахунок якісного удосконалення структури та змісту тренувального процесу, його індивідуалізації. Процес перебудови системи підготовки з метою виходу її на новий, більш високий рівень охоплює, перш за все, її нижчі ланки. Отже, якісні перетворення повинні торкатися в першу чергу організації мікроциклів процесу підготовки спортсменів.
Пошуки нових шляхів і методів раціональної побудови мікроциклів спрямовані на підвищення їх спеціальної працездатності, зокрема у підготовчому періоді тренувального процесу. На думку авторів це один з найбільш актуальних аспектів оптимізації системи спортивної підготовки, так як найбільший обсяг фізичних навантажень виконується саме у підготовчому періоді річного циклу. Важливе значення на цьому етапі відіграєь застосування спеціальних тренажерів.
Можна припустити, що вивчення ритмічності змін рівня розвитку спеціальних фізичних якостей спортсменів (як упродовж дня, так і упродовж більш тривалих проміжків часу) дасть змогу визначити оптимальні режими тренувальних впливів, спрямованих на розвиток провідної якості веслярів – спеціальної витривалості.
У дослідженнях, присвячених підготовці веслувальників-академістів, описано численні практичні методики підготовки команд у традиційних тижневих мікроциклах. Сьогодні пошуки нових підходів до структури та змісту тренувального процесу продовжуються у багатьох видах спорту.
Тому обґрунтування шляхів пошуку раціональної організації тренувальних мікроциклів у спеціальній фізичній підготовці веслярів- академістів є актуальним і своєчасним науково-практичним завданням.
Метою дослідження обране теоретичне обґрунтування ефективності тренувальних навантажень у програмах мікроциклів підготовки спортсменів в академічному веслуванні.
Об'єкт дослідження: структура процесу підготовки спортсменів-веслярів.
Предмет дослідження: зміст програм мікроциклів у структурі підготовки спортсменів в академічному веслуванні.
Для вирішення поставленої мети поставлені наступні завдання:
1. Вивчити структуру малих тренувальних циклів підготовки веслувальників-академістів.
2. Визначити особливості планування мікроциклів різного спрямування.
3. Обгрунтувати теоретичні та змістовні засади побудови програм мікроциклів підготовки спортсменів-веслярів в академічному веслуванні.
Для вирішення поставлених завдань використовувалися такі методи, характерні для даного роду педагогічних досліджень:
– аналіз та узагальнення даних наукової та методичної літератури;
– вивчення й узагальнення педагогічного досвіду підготовки спортсменів-веслувальників;
– індукція і дедукція, прогнозування і проектування. Практична значущість результатів кваліфікаційної роботи – їхня цінність з позицій освітнього змісту для спортсменів і тренерів фізкультурно-спортивних організацій та освітніх закладів галузі ФКіС.
Опис
Кириловський, Р. А. Особливості побудови мікроциклів в академічному веслуванні : магістерська робота ; спец. 017 “Фізична культура і спорт“ / Р. А. Кириловський ; наук. кер. О. Ю. Рибак. – Миколаїв : НУК, 2020. – 41 с.
Ключові слова
академічне веслування, тренувальний процес, мікроцикли, 017 “Фізична культура і спорт“, rowing, training process, microcycles